Beykent Galatasaray'ın Kalesidir!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Beykent Galatasaray'ın Kalesidir!!!

ultrAslan Beykent Forumu...

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

voleybolun sesi..

2 posters
YazarMesaj
Ceren Taksu
Moderator
Moderator
Ceren Taksu

Kadın

voleybolun sesi.. Empty
MesajKonu: voleybolun sesi..   voleybolun sesi.. EmptySalı Kas. 25, 2008 3:36 pm

http://www.voleybolunsesi.com/content.php?cid=08&id=2384&topic=7

Arslan’a verilen cezanın bedeli ağır oldu
21/11/2008 16:58:56

Fenerbahçe Galatasaray arasındaki ebedi dostluk ve ezeli rekabet salı gecesi Burhan Felek TVF 50 Yıl Spor Salonu’ndaydı. Galatasaray’ın Fenerbahçe’yi 3-1 yenerek Teledünya Türkiye Kupası’nın dışına itmesinin yanı sıra, daha çok akıllarda Arslan’ın arkadaşlarını tribünden desteklemesi kaldı.
Türkiye’nin en iyi pasörlerinden biri bana kalırsa anlamsız bir sebeple en önemli kupada en önemli rakibine karşı ‘ceza’ alıyor.

Arslan’ın neden cezalandırıldığını bilmeyenler için hemen yazalım Grbic ile arasında bir tartışma geçtiği söyleniyor. Aslında kimin kime ne dediğini açıkçası çok da merak etmiyorum neden mi? Çünkü Grbiç’in geçen sezondan beri her maçta bir oyuncu bulup onu eleştirdiğini, takım arkadaşlarına karşı agresif tavırlarını görüyorum. Nitekim Galatasaray maçında Grbiç için Arslan yoktu ama Hakan vardı. Sonuç değişmedi. Bu sefer bu agresif tavırlar Hakan’a sergilendi.

Olayın şahitleri ‘aslında büyütülecek bir şey yok’ deseler de yönetim Arslan’a cezayı kesti ve bedelini ağır ödedi.

Fenerbahçe yönetimi yapılan bir yanlış varsa faturayı sadece Arslan’a kesmemeli. Sonuçta takımın beyni Arslan ve bu ligde oynanan her maç sonuç açısından çok önemli. Ve yönetim Arslan’a takımın ‘huzuru’ ve ‘düzeni’ bozulmasın diye ceza veriyorsa o zaman Grbiç içinde önlem almalı. Çünkü takımdaki bu çok başlılık Fenerbahçe’nin başına daha çok çorap örer.

GALATASARAY’A TAZE KAN
Galatasaray’ı Fenerbahçe karşısında beklediğimden çok daha iyi buldum. Sezon başında alınan ve oynatılamayan Sinan ve transferi söylentide kalan Amerikalı liberodan sonra oyuncular ilk 5 haftada belirsizlik yüzünden bocalayıp durdular. Ama yeni transfer Güray takıma taze kan olmuş. Tecrübeli libero sarı kırmızılılara güven vermiş. İlk maçtaki görüntü herkesin işini yaptığı ve defansta karmaşanın ortadan kalktığı şeklindeydi. Bundan sonraki maçlarda Galatasaray’ın daha iyi olacağını düşünüyorum bakalım beni yanıltacaklar mı? Caner ile ilgili de bir küçük cümle Güray’ı överken onun emeğine saygısızlık yapmayalım. Caner 3 sezon oldu sanırım Galatasaray formasının hakkını tabiî ki veriyor ve ben bundan sonrada Türkiye’nin önemli liberoları arasında yer alacağına inanıyorum. Şu dönemde Galatasaray’ın daha tecrübeli bir liberoya ihtiyacı olduğu için Güray’ın tercih edildiği düşüncesindeyim.

BU TARAFTARI EĞİTİN
Hafta içi oynanan iki derbide de açıkçası taraftar yüzümüzü kızarttı. Galatasaray Beşiktaş arasındaki bayan maçında Beşiktaş seyircisinin kendi takım oyuncularına bile rahatsız etmeleri bana yazıklar olsun dedirtti. Hele resmen taciz sayılacak sözleri eden taraftarı bu camiaya yakıştıramadım. Öyle umarsızlardı ki salonda sigara içmeye bile cüret ettiler. Asıl düşündürücü olansa bir görevlinin bile hakem, gözlemci ya da sorumlu her kimse bu duruma dur dememesi.

Erkekler Türkiye Kupası maçında ise Fenerbahçe ve Galatasaray taraftarı yine maçta takımlarından çok karşı tribünle uğraştılar.

Bu taraftarların salona nasıl kimler tarafından geldiğini hepimiz biliyoruz. Getirmeyin bu taraftarı salonlara. Eğer parasını verip getiriyorsanız eğitin. Küfür etmemeyi, kendi takımlarını desteklemeyi insanca maç izlemeyi öğretin. Yok bunu beceremiyorsanız bu insanları toplayıp maça ge-tir-me-yin. Voleybolumuzu daha fazla kirletmeyin.

Yukarıdaki Yazı Hakkındaki Son Yorumlar

Beykent Üni. 25/11/2008 10:01:12

Taraftar konusunda söyleyeceklerim olacak. Biz Galatasaray taraftarı olarak takımımıza inanmış bir şekilde desteğimizi veriyorduk. Maalesef rakip takımdan yenilginin devamında bazı kötü tezahüratlar gelince otomatikman karşılık verildi. Ancak tribündeki abiler bizi uyardı ve derhal küfür kesildi. Galatasarayımızın mücadele ettiği her yere geliriz! Bunu kimse engelleyemez!Eğitim, eğitim diyip duruyorsunuz!Siz neler yapıyorsunuz bunun için? Maçtan sonra sahaya atılanları görmediniz mi? Onlardan neden bahsedilmiyor? Biz her rakibimizle her zaman karşılıklı maç seyretmek istiyoruz.Birkaç olumsuz hareketi genele yaymak yerine Galatasaray seyircisinin galibiyette nasıl etkili olduğunu neden yazmıyorsunuz?Her maça daha fazla sayıda gelmeye çalışıyoruz.Bizler gibi üniversite öğrencileri için sınav zamanında bile olsak geliyoruz.Voleybolu kirletmek değil aksine sinema gibi, tiyatro gibi seyredilen bir gösteri değil,Yunanistan gibi, Portekiz gibi ateşi ile takımını coşturacak, rakibini etkileyecek hale gelmesi için uğraş veriyoruz. Evet küfür, taciz falan sadece salonda değil her anlamda olmamalı haklısınız ama bunu da zamanla aşacağız. Bom boş bir salonda oynanan maçlar mı istiyorsunuz? Bunun kime ne faydası olacak? Voleybol eğer izlenme oranını artırıp, reyting ve buna paralel marka değerini artırmayı düşünüyorsa bu, camiaların ilgisini artırmakla olacak! Birçok büyüğümüz kulübümüzün sadece futboldan ibaret olmadığını anlatmaya çalışırken en azından onların emeğine saygı gösterin.

saip 22/11/2008 13:58:51

Tarih,Yazanlara bozma hakkıda veriyormu?Geçtiğimiz sezon 40 yıl sonra 2 kupayla tarih yazanlar,içinde bulundukları durumu en iyi kendileri değerlendirirler.BIRAKALIM DIŞARDAN GAZEL OKUMAYI onlar kendi akılllarıyla kendi problemlerini kendileri çözsünler.Bilmediğimiz görmediğimiz şeyler olabilir.Burhan Felek eski salonu girişindeki panolar,Violetin Haldun Alagaştayken evinde maç seyretmesi vs. vs. gibi...Anlarsın ya !...Konuşmuş olmak için konuşmak kimseye bir şey kazandırmaz.Zararından başka.

Ahmet Besler 22/11/2008 01:19:27

Bazı kararları alırken sonuçlarını düşünmek çok mühimdir.Grbiç'e birisi bu sözü tercüme etmeli. 'VEZİRKEN REZİL OLMADAN BIRAKMAK GEREK' dünyada bir sürü büyük ustanın spor hayatlarının son dönemlerinde oyunları düşerken çeneleri daha fazlaca düşmüştür.Ülkemizde Ulaş,Aslan ve Hüseyin'den başka Milli takım düzeyinde kaç tane pasörümüz var. Üstelik Aslan solak bu ona avantaj sağlamaktadır.Evlatlarımıza sahip olalım.F.Bahçe'li yöneticilerenden ricam , durumu gözden geçirerek bir an evvel durumu kotarmalarıdır. Tabiki kurumlar oyunculardan çok daha değerlidir ancak FENERBAHÇE ,GALATASARAY gibi ülkemizin en önde giden bu güzide klüplerin tarihlerini yazanlarda oyuncularıdır.Bunuda unutmayalım.

saip 21/11/2008 20:24:49

FB 40 yıl sonra iki kupayı müzesine götürürken herkez Grbic için uzun yılların tecrübesiyle takım içinde lider oyuncu,oyun içinde takımı idare eden Grbic Abi,Grbic usta diye bahsediyordu ......Söyleniyorlarla, mışlarla,muşlarla bilmeyenleri bilgilendirmekten ziyade,insanları yanlışa sevketmek doğru beğil.Aslan Ekşi hiç şüphesiz son zamanlarda voleybolumuzda yetişen değerli bir pasör,Hakan Fertelli iyi bir orta oyuncusu ama voleybolda Grbic ten öğrenmeleri gereken çok şey olduğunu düşünüyorum.Ayrıca şuda bilinmelidirki hiç bir oyuncu taşıdığı forma ve camiadan büyük değildir....Büyük camiaların sporcuları o camialardan ayrıldıkları zaman kıymetini anlarlar ama iş işten geçmiş olur....Önemli olan testi kırılmadan kulak çekmek,yoksa testi kırıldıktan sonra kulağı kopartsan neye yarar...''Kişi kusurunu bilmek kadar irfan olmaz''...''Zararın neresinden dönersen,kardır''.Benden söylemesi,sonra demedi demesinler...Örnekleri sayılamayacak kadar çok, aman dikkat.

barış çakır 21/11/2008 18:57:18

lig başından beri fenerbahçe kötü gidiyor.sebebi açık Gomezin olmayışı ve grbiç ve coskoviçin üstlerine düşen görevi yapmamaları.sgk maçını bile zor aldık bu yıl.yani ne aslan ne burak bu yıl yabancıları canlandıramadı.lig başından beri sonuç ortada.bu arada fener asla adına gs maçı öncesi bile olsa leke sürdürmez
Savaş Eskigülek
Yeni Üye
Yeni Üye

Erkek

voleybolun sesi.. Empty
MesajKonu: Geri: voleybolun sesi..   voleybolun sesi.. EmptySalı Kas. 25, 2008 5:30 pm

Sevgili Kardeşlerim,
Öncelikle sizleri tanımış olmaktan dolayı duyduğum memnuniyeti bilmenizi isterim.
sonrasında da emek verip, zaman ayırıp, ter döküp gırtlak patlattığınız tribünde hakkınızı, hele hele bugüne kadar hiç bir armaya, formaya aidiyet hissetmemiş kişilere karşı sakın yedirtmeyin.
Sevgili Ceren' e bu siteye verdiği cevap için hepiniz adına teşekkür ederim.
Hep birlikte güzel günlere...
Sevgiler.

En son Savaş Eskigülek tarafından Çarş. Kas. 26, 2008 12:07 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Ceren Taksu
Moderator
Moderator
Ceren Taksu

Kadın

voleybolun sesi.. Empty
MesajKonu: Geri: voleybolun sesi..   voleybolun sesi.. EmptySalı Kas. 25, 2008 5:33 pm

Savaş Abi miz; bizlerde sana yanımızda oldugun bize destek oldugun icin sonsuz teşekkür ederiz.

voleybolun sesi..
1 sayfadaki 1 sayfası